14 lutego – Walentynki to dzień, który kojarzy nam się nieodmiennie, z ciepłymi uczuciami i miłymi niespodziankami. Tego dnia sklepikarze oferują nam ogromnie dużo różnorodnych pomysłów na prezenty dla Niej lub dla Niego. Cukiernie i kwiaciarnie zapraszają serdecznie po romantyczne słodkości lub wyjątkowe bukiety.

Wobec walentynek nie pozostają obojętne także, towarzyszące nam codziennie: telewizja, radio, Internet oraz telefonie komórkowe. To za ich pośrednictwem możemy złożyć i przekazać wymyślone przez siebie życzenia w wygodnej dla nas formie.

Obecnie sporym zainteresowaniem cieszą się między innymi tak zwane e-kartki walentynkowe. Ich propozycje znajdziemy wpisując w wyszukiwarkę hasło: e-kartki na Walentynki lub kartki elektroniczne walentynkowe. E-kartki są to specjalnie przygotowywane przez grafików lub innych użytkowników sieci kartki multimedialne. Mogą one przybrać bardzo różne postacie. E-kartki walentynkowe to przede wszystkim ciekawe, kilkuminutowe animacje. Jedne z nich są bardzo romantyczne ale i dość klasyczne np. wielkie bijące serce lub bukiet czerwonych róż z rozwijającymi się kwiatami bądź z pojawiającym się i znikającym napisem Kocham Cię. Inne z kolei, zawierają w sobie element humorystyczny np. wymyślone rysunkowe postaci zwierzątek lub ludzi.

Kartki elektroniczne to także zwykłe statyczne kartki. Możemy je samodzielnie ozdobić za pomocą dostępnych na danej stronie elementów np. tło graficzne, znaczek czy ramka. Często mamy też tam dodatkową opcję jaką jest możliwość dodania życzeń – własnych lub już gotowych i zebranych na danej stronie. Wystarczy jedynie zdecydować się na dany wybór i wysłać wybranej osobie nasze życzenia. Z pewnością ucieszy ją taka forma przekazania tego, co do niej czujemy.

Samodzielnie również mamy możliwość wykonania takich statycznych kartek elektronicznych za pomocą dostępnych aplikacji komputerowych do obróbki zdjęć czy obrazków. Przy odrobinie wyobraźni można stworzyć naprawdę ciekawe, romantyczne kompozycje. Wykonaną kartkę można wysłać jako e-mail.