Walentynkowy wieczór to wręcz idealny czas na to, by zaskoczyć swojego partnera jakimś nietuzinkowym pomysłem. Mogą to być oryginalnie przekazane życzenia walentynkowe. Na przykład w postaci samodzielnie wykonanego clipu z jego ulubioną melodią. Z pewnością dla naszej drugiej połówki równie miłym zaskoczeniem będzie, odpowiednio dobrany upominek walentynkowy. Tego wieczoru możemy też przygotować oryginalne danie i zaprosić ukochaną osobę na romantyczną kolację.

Jeśli jesteśmy bardzo blisko ze swoim partnerem, możemy też wymyślić i przygotować na ten wieczór specjalne gry i zabawy erotyczne. Z pewnością nasze starania zostaną zauważone i docenione.

Co mogą natomiast robić w Walentynki osoby samotne? Dla nich dobrym pomysłem mogą okazać się wróżby walentynkowe. Ich ogromną ilość znajdziemy w Internecie lub w kolorowej prasie kobiecej. Ciekawą opcją może okazać się wróżba, która mówi o tym czy ten kogo mamy na myśli może nas pokochać. Wystarczy w tym celu policzyć zgromadzone dookoła nas przedmioty. Jeśli otrzymamy liczbę nieparzystą oznacza to niepowodzenie. Jeśli liczba będzie parzysta – możemy mieć nadzieję na udany związek. Liczyć możemy dosłownie wszystko: długopisy, owoce, książki.

Inna ciekawa propozycja to wróżba wyczytana z jabłka. Należy mocno nim zakręcić na stole. W czasie gdy ono się kręci, wymieniamy na głos lub w myśli imiona mężczyzn. Na którym z imion jabłko przestanie się kręcić, oznacza to związek z daną osobą.

W Walentynki możemy też sprawdzić, czy osoba którą darzymy skrytym uczuciem, odpowiada tym samym. W tym celu, należy przygotować dwie puste skorupki po orzechach włoskich. Wlewamy do nich nieco roztopionego wosku. Następnie wstawiamy szybko w każdą z nich, niewielką świeczkę np. taką jaką dekoruje się torty. Tak przygotowane połówki skorupek, wrzucamy do miski z wodą. Następnie świeczki zapalamy. Jeśli łupinki przyciągną się – to pomyślny znak. Jeśli zaś będzie odwrotnie – nie warto mieć nadziei co do tego związku.